عضو شوید !

با اشتراک در خبرنامه ما با دریافت نکات ماهانه و اخبار و مطالب ما به روز باشید

اخبار داغ

پست وبلاگ

۲۵ فاکتور که با رعایت آنها استارتاپ موفق خواهیم داشت
کسب و کار

۲۵ فاکتور که با رعایت آنها استارتاپ موفق خواهیم داشت 

امروزه شنیدن ورشکست شدن استارت آپ ها به هیچ وجه خبری غافلگیر کننده نیست. بر اساس تحقیق یکی از محققین دانشگاه هاروارد حدود ۷۵% از کسب و کار های نوپا یا استارت آپ ها با شکست مواجه میشوند و در صورتی که قصد راه اندازی یک استارت آپ دارید باید دعا کنید که جزو این عده نباشید.

اما چطور میتوان مطمئن شد که استارت آپ ما استارت آپی موفق خواهد بود؟

با رعایت چند فاکتور ساده میتوان تقریبا موفقیت کسب و کار خود را تضمین کرد.

اینجا ۲۵ فاکتور را بیان می کنیم که می تواند به شما کمک کند تا جزو آن ۲۵ درصد خوش شانس باشید.

 

۱- هدف خود را مشخص کنید.

استارت آپ شما به چه نیازی جواب میدهد ؟ چرا مردم باید به آن اهمیت بدهند ؟

اگر بتوانید به این ۲ سال ساده ولی اساسی پاسخی درست بدهید آنوقت شما در مسیر موفقیت قرار دارید.

 

 

 

 

۲- کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید.

اگر دلتان با این کار نیست احتمال این که در زمان های سختی قید آن را بزنید بالا می رود. اما اگر قادر باشید کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید شما این انگیزه را دارید که کار خود را حفظ کنید.

 

۳- به خودتان ایمان داشته باشید.

شک داشتن به خود می تواند نابود کننده باشد , پس این که به خودتان ایمان داشته باشید خیلی مهم و حیاتی است.

اگر این را بدانید حداکثر توان خود را روی به موفقیت رساندن کسب و کار خود میگذارید و اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت.

اعتماد به نفس

 

 

۴- دور خود را پر از افرادی کنید که از شما حمایت میکنند.

همانطور که دوست ندارید افرادی که فقط شما را تایید می کنند شما را احاطه کنند این که نباید با افرادی که سعی در ناچیز خواندن و یا شکست کار شما را دارند در گیر شوید هم بسیار مهم است . وقت و انرژی خود را برای دفاع از خود تلف نکنید.

۵- از انتقاد ها درس بگیرید

نقد کورکورانه و از روی حسادت هیچ سودی برای شما ندارد ولی یک نقد هوشمندانه و با فکر میتواند برای بسیار ارزشمند باشد.هر فرصتی برای ارتقاع و پیشرفت مسیر کار خود را با آغوش باز پذیرا باشید.

 

۶- افکار و باور های سنتی را به چالش بکشید.

توصیه های مفید صرفا یک پیشنهاد برای مطابقت با پارادایم یا الگوی محبوب از زمان استای را یاد بگیرید

 

یادگیری

 

۷- دست از یادگیری بر ندارید.

آیا فکر میکنید همه چیز رامیدانید ؟ دوباره فکر کنید . همیشه چیز های بیشتری برای یادگیری وجود دارد. پس به خودتان غره نشوید.هرچیزی که می آموزید یک فرصت برای ارتقاع و بهبود شرایط کار شماست. البته این می تواند باعث بروز اشتباه نیز بشود. تمام استارت آپ ها از اینگونه اشتباه  ها رنجمی برند.ولی کارآفرینانی که از این اشتباهات درس میگیرند بیشتر در بین آن ۲۵% موفق قرار میگیرند.

۸-یک نام خوب انتخاب کنید.

خوب میتواند موضوعی بی قید و شرط باشد پس سعی کنید بر اساس این که مخاطبین شما از چه چیزهایی لذت میبرند تصمیم بگیرید.

 

۹- به مشتری خود خدمت کنید نه خودتان.

در حالی که شما باید به طور قانونی مالکیت خود را از راه اندازی احساس کنید، به یاد داشته باشید که در نهایت این کار برای خدمت به مشتری شماست در غیر این صورت پروژه ی شما با شکست مواجه خواهد شددر هر تصمیمی که میگیرید مشتریان خود را در نظر داشته باشید و به یاد داشته باشید که شما محصولی خلق کردید و یا  سرویسی ارائه میدهید تا آن ها را هیجان زده کنید.

 

۱۰- نیاز های مشتری های خود را کشف کنید.

به طور شگفت انگیز فرض کنید شما می دانید که مشتریان شما تا کجا می توانند برای محصول شما هرینه کنند. خوشبختانه، بررسی اولیه ی شما در اینباره اصلا گران نیست و شما می توانید فرم هایی تهیه کنید و از طریق پرسش و پاسخ در شبکه های اجتماعی و یا مقداری پول برای تحلیل دیدگاه ها خرج کنید(وخود را از یک اشتباه گران قیمت را نجات دهید!)

۱۱-  میزان سرمایه اولیه خود را افزایش دهید.

در حالی که شما به اندازه کافی پول لازم دارید تا از هر فرصتی برای موفقیت استارت آپ خوداستفاده کنید ، توجه داشته باشید که داشتن بیش از حد بودجه می تواند شما را تنبل کند و مایل باشید با پول نقد کار خود را کنار بگذارید. البته، ممکن است بخواهید گزینه دسترسی به کمکهای اورژانسی را دریافت کنید – فقط باید اطمینان حاصل کنید که می توانید به بودجه دقیق برسید و تعریف دقیق اضطراری را مشخص کنید.

 

۱۲- یک نقشه ی کامل از اول تا آخر کار خود ترسیم کنید.

یک طرح کسب و کار خیلی بیشتر از یک ضرورت ضروری برای کمک به شما در دریافت کمک مالی است؛ می تواند به عنوان یک راهنما عمل کند و شما را به سمت وظیفه ای که در دست دارد متمرکز کند. از دست دادن هر آنچه بدست آوردید در چند ثانیه آسان است.

 

۱۳- برنامه ی طولانی مدت نریزید.

به این فکر نکینید که از وقتی برنامه ریزی کردید محصول تولید میکنید. برنامه ریزی باید راهی ایجاد کند که محصولات زود تر آماده شوند. پس از وقت خود عاقلانه استفاده کنید.

 

۱۴- به برنامه ریزی ادامه دهید.

هنگامی که کار کمی انجام می دهید، پیش بروید و با برنامه ریزی ادامه دهید. به طور مداوم ارزیابی کسب و کار شما و مسیری که در آن قرار دارد می تواند به شما در یافتن فرصت هایی برای رشد کمک کند

 

۱۵- آینده را پیشبینی کنید.

هیچ کس نمی تواند بفهمد فردا دقیقا چه چیزی اتفاق می افتد، اما اگر خودتان را آگاه سازید و یاد بگیرید که چگونه روند های آینده را ببینید، احتمال بیشتری برای پیش بینی آینده خواهید داشت.

 

۱۶-سازگار و انعطاف پذیر باشید.

با این حال، هیچ کس نمی تواند همه چیز را پیش بینی کند – شما تنها انسان هستید، پس مطمئن شوید که شما و کسب و کارتان به اندازه کافی انعطاف پذیر هستید تا سریعا به شگفتی واکنش نشان دهید.

 

۱۷- شبکه های انلاین.

توانایی رسانه های اجتماعی را برای کمک به برقراری ارتباط با کارکنان بالقوه، شرکا، مشتریان، ارائه دهندگان یا افرادی که می توانند محصول یا خدمات خود را ارتقاء دهند، مهار کنید.

۱۸- از فرصت افلاین هم غافل نشوید.

از رایانه ی خود دور شوید و گوشی همراه خود را کنار بگذارید  و مردم را در زندگی واقعی در کنفرانس ها و رویدادهای شبکه پیدا کنید. ارتباطی که می توانید با شخص به صورت چهره در چهره ایجاد کنید، به طور طبیعی قوی تر از میان صفحه نمایش است. و البته، یک کارت بازرگانی حرفه ای را فراموش نکنید تا ملاقاتتان را به یک رابطه کاری تبدیل کنید.

 

۱۹- اطراف خود را با آدم های درست پر کنید .

شبکه یک ابزار برای پایان دادن است؛ شما باید متوجه شوید چه کسانی ارزش زمان شما را دارند و چه کسانی ندارند.ارزش یک فرد موثر و مفید را دست کم نگیرید و متقابلا از یک آدم بی مصرف و قدرت تخریب او غافل نشوید.

 

۲۰- نسبت به کارتان از خود گذشته باشید.

راه اندازی یک استارت آپ مانند انجام یک کار معمولی ۹ تا ۵ کار نیست – اگر می خواهید از شکست جلوگیری کنید ، شما باید آماده باشید که به زندگی خود در کنار کار برسید. به نظر می رسد که کار برای خودتان به معنای ساعات بهتر است، اما برای موفقیت، احتمالا بیشتر از هفته ای ساعت۴۰ استاندارد است. در سمت دیگر، شما نتیجه ی کار سخت خود را می بینید.

 

۲۱- زمانی را برای یافتن آرامش مشخص کنید.

در حالی که هر کارآفرین باید حجم کاری زیادی را انتظار داشته باشد، هنوز هم نیاز به زمان برای استراحت دارید. بدون اینکه بتوانید گاهی اوقات آرام بخوابید، ناگزیر از فرسودگی رنج می برید، باعث آسیب بیشتر به کسب و کار شما می شود.

۲۲- در رابطه با همه چی مذاکره کنید.

هر وقت قیمت به شما داده می شود، به یاد داشته باشید که نسبت سالم آن حاشیه سود است. آیا می توانید این حاشیه را برای سود خود کم کنید؟ شما ممکن است همواره قادر به تخفیف نباشید، اما لازم به یادآوری یکی از مهمترین قوانین زندگی است: اگر نخواهید، نمی توانید دریافت کنید.

۲۳- یک آسانسور ایجاد کنید.

البته، اگر شما می خواهید به مردم این را ثابت کنید که ارزش وقت آن ها را دارید، باید ۳۰ ثانیه توجه آنها را جلب کنید. اگر شما می توانید یک آسانسور ایجاد کنید که مردم را جذب و نشان می دهد که ایده شما در آن زمان بکر است، شما به ناچار باید زمان بیشتری برای بحث در مورد مسائل با آنها را برای بعدا فراهم کنید.

۲۴- بازاریابی را آغاز کنید.

اگر مردم نمی دانند شما وجود دارد نمی توانید نتایج مثبت را انتظار داشته باشید. هر آنچه که بودجه شماست، چیزهایی که می توانید انجام دهید (مانند نکته شماره ۱۷) تا استارت آپ خود را معرفی کنید، با وبلاگ ها تماس بگیرید، و به هر کسی که مایل به گوش دادن در مورد سرمایه گذاری جدید خود باشد، بگویید.

۲۵-هرگز تسلیم نشوید.

در بسیاری از موارد استارت آپ ها شکست نمیخورند بلکه افرادی که پشت آن هستند تسلیم و نا امید می شوند. یکی از موثر ترین کارهایی که می توانید انجام دهید برای موفقیت در راه اندازی است؟  هرگز تسلیم نشوید.

مطالب مرتبط