کمینه محصول پذیرفتنی یا MVP – قسمت دوم

در قسمت اول مقاله کمینه محصول پذیرفتنی ، مفهوم، مزایا و اهداف ایجاد MVP را تشریح کردیم حال در این مقاله قصد داریم که چگونگی ساخت کمینه محصول پذیرفتنی را توضیح دهیم. در ادامه به بررسی موضوعات زیر پرداخته ایم بنابراین تا انتهای این مقاله با استارتاپ ریت همراه باشید.
چطور حداقل محصول پذیرفتنی خود بسازیم؟!
ابزارهایی برای ایجاد MVP  کمینه محصول پذیرفتنی برای افرادی که توسعه‌دهنده نیستند

چطور حداقل محصول پذیرفتنی بسازیم؟!
در استارتاپ ، چرخه ای به نام، بساز، اندازه بگیر و یاد بگیر (Build-Measure-Learn) داریم که کمینه محصول پذیرفتنی سریعترین راه برای پیمودن چرخه‌ی (بساز، اندازه‌بگیر و یادبگیر) با کمترین تلاش می باشد.، یعنی محصولی به مشتری عرضه کن که ارزشمند، اقتصادی و معتبر بوده و توانایی برطرف کردن نیاز مشتری تا را تا حدودی داشته باشد.
خوب حال سوال اینجاست که چگونه باید این MVP  کمینه محصول پذیرفتنی را بسازیم؟! در نظر بگیرید محصول نهایی شما یک ماشین است، در حالت معمول افراد اول چرخ های جلو، بعد چرخ های عقب، بعد بدنه را ساخته و در نهایت مونتاژ کلی قطعات را انجام میدهند، اما در ام وی پی شما اول اسکیت، بعد سه چرخه، بعدش دوچرخه و مرحله چهار، موتور سیکلت و در نهایت یک ماشین عرضه کرده که گرچه شاید با تصورات شما متفاوت باشد اما با توجه به اینکه در هر مرحله به نیاز مشتری گوش کرده و سعی در برآورده کردن آن داشتی یعنی استفاده از چرخه گوش کردن، یادگرفتن و دوباره ساختن که گامی مهم در رشد و پیشرفت محصول کمینه داشته است.
در ادامه این مثال را برای فهم بیشتر باز خواهیم کرد. هدف شما از ساخت ماشین جابجایی مشتری از نقطه A به نقطه B است. در حالت معمولی با ساخت یک چرخ و تحویل آن به مشتری مطمئنا امکان اینکه از آن برای رفتن از نقطه A به B  استفاده کند وجود ندارد بنابراین بازخوردی از مشتری دریافت نخواهید کرد و یا بازخورد خوبی دریافت نخواهید کرد. و با اضافه کردن مرحله به مرحله چرخ های عقب، بدنه و … باز هم همان روند اتفاق خواهد افتاد که نیاز مشتری برطرف نشده و بنابراین از فروش، رضایت و بازخورد مشتری نیز خبری نیست. خوب بعد گذشت چند مدت و صرف هزینه های زیاد شما بالاخره همه قطعات ماشین رو آماده و مونتاژش کردید و نهایتا به مشتری تحویل دادید، اما اصل داستان در همین موضوع است که آیا بعد از گذشت وقت و صرف هزینه زیاد اصلا مشتری حاضر است برا محصول شما هزینه پرداخت کند؟ و یا باید تازه منتظر باشید که بازخوردها را ارائه دهند و دوباره زمان گذاشته نیاز مشتری را برطرف کنید و به این صورت باز هم کلی وقت و هزینه صرف خواهد شد.

حال بگذارید این روند را با حداقل محصول پذیرفتنی یا MVP بررسی کنیم، مثل این:

ما در ابتدا گفتیم که هدف از ساخت ماشین رفتن از نقطه A و B است، پس بیایم در مرحله اول اسکیتی طراحی کنیم که با دو چرخ می تواند نیاز مشتری را برطرف کند و چون قصد بالابردن کیفیت و پیشرفت در نمونه های دیگر و برطرف کردن و جلب رضایت مشتری است در نمونه های بعدی ابتدا یک دوچرخه، موتور سیکلت و بعد میرسیم به هدف اصلی یعنی ساخت ماشین که با توجه به بازخورهای مشتری ساخته شده است و میتواند برای مشتری رفع نیاز و جلب رضایت کند. به همین راحتی! شما توانستید محصولی بسازید که هدفنمند و با کمترین ریسک ممکن مرحله به مرحله با مشتری یاد گرفتید و سعی کردید محصولی بسازید که مشتری حاضر به پرداخت هزینه با رضایت و اطمینان برای آن می باشد.

از ترکیبی از روش های زیر برای ساخت MVP کمینه محصول پذیرفتنی خود استفاده کنید تا با کمترین تلاش و هزینه، معتبرترین بازخوردها را از مشتریان خود دریافت کنید.

برگه اطلاعات

با استفاده از نرم افزارهای مختلف جزییات ارزش های پیشنهادی مورد نظر خود را روی یک برگه داده ها بنویسید و در اختیار مشتریانتان بگذارید. با این کار می توانید به راحتی بازخوردها و نظرات مشتریان خود را دریافت کنید. برای مثال شما رییس یک شرکت بزرگ هستید و حالا قصد دارید برای تهیه یک مکان بزرگ تر ساختمان شرکت را عوض کنید و یک ساختمان جدید طراحی کنید. شما می توانید به راحتی جزییات این طرح را بر روی برگه هایی بنویسید و آن را بین کارکنان پخش کنید تا بازخورد آن ها را نسبت به این ایده دریافت کنید.

بروشور

یک قدم به جلو بروید و با استفاده از دانش طراحی خودتان یک بروشور درست کنید. سعی کنید که مزایای مورد انتظار ارزش های پیشنهادی خودتان را به همراه امکانات متنوع محصولاتتان در بروشور نشان دهید. مثلا اگر قصد دارید یک شرکت خدمات نظافتی راه بیندازید، فعالیت های شرکت و همچنین وجه تمایز خود با دیگر شرکت ها را در قالب بروشور بیاورید و آن ها را در مناطق مختلف توزیع کنید.

طراحی سایت

یک وبسایت طراحی کنید و ارزش های پیشنهادی اصلی محصول یا خدمت خود را در آن معرفی کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیقی را در اختیار مشتریانتان قرار می دهید تا بتوانید واکنش آن ها را در مقابل ارزش های پیشنهادیتان به درستی بسنجید.

ویدیو

می توانید به سادگی و با استفاده از نرم افزارها یک ویدیو از ارزشهای پیشنهادی محصولتان بسازید و آن را در اختیار مشتریان قرار دهید. حتما نام DropBox به گوشتان خورده است. آرش فردوسی و دریو هاستون با انتشار یک ویدیو دو دقیقه ای میزان علاقه مندی مشتریان به محصول خودشان را سنجیدند. ۷۵۰۰۰ نفر خواهان محصول آنها که هنوز به وجود نیامده بود، شدند!

نمونه اولیه آموزشی

در مرحله پیشرفته تر شما می توانید یک نمونه ی اولیه واقعی از محصول خود بسازید. توجه کنید که در این نمونه ی اولیه فقط جنبه های اصلی ارزش پیشنهادی خود را که می خواهید درباره ی آن ها بازخورد دریافت کنید را پیاده سازی کنید. مثلا اگر قصد دارید یک بازی ویدیویی ارائه بدهید بد نیست یک نمونه اولیه ی ساده از آن بسازید و از تعدادی از بچه ها بخواهید با آن بازی کنند و نظر خودشان را به شما بگویند.

ابزارهایی برای ایجاد کمینه محصول پذیرفتنی MVP برای افرادی که توسعه‌دهنده نیستند

مجموعه‌ای از ابزارهایی را جمع‌آوری کنید که می‌تواند به تعیین MVP  ( کمینه محصول پذیرفتنی ) شما در هر مرحله کمک کند. در ادامه ما تعدادی از این موارد را به شما معرفی میکنیم.
ایده ها
بوم کسب‌وکار: چهارچوبی است برای تشریح ایده‌های کسب‌و‌کار که برخی آن را «طرح کسب‌وکار ۲» نیز می‌نامند.
صفحه‌ی راستی‌آزمایی استارتاپ: چهارچوبی است برای آزمایش فرضیات شما. این ابزار به شما کمک می‌کند مشکل، راه‌حل و مشتری خود را بهتر بشناسید.
اسناد گوگل: استفاده از اسناد گوگل این قابلیت را در اختیارتان می‌گذارد که از پرسش‌نامه‌های رایگان آنلاین برای گرفتن بارخورد از مشتریان، به‌اشتراک‌گذاری تفکرات خود با متقاضیان اولیه استفاده کنید و ایده‌های ذهنی خود را با آنها در میان بگذارید.
۳۳۵۵۰۴۲۱-۳۳۷۲۱۰۸۹
ساخت محصول
Landingi.com  یک صفحه‌ی لندینگ بسازید و همواره آن را تغییر دهید و نتایج را ارزیابی کنید.
Unbounce  ابزار دیگری که کار مشابه مورد بالا را انجام می‌دهد.
Shopolo  تنها در چند دقیقه، فروشگاهی اینترنتی ایجاد می‌کند.
یادگیری ارزیابی داده
ابزار ارزیابی گوگل(Google Analytics) : با این ابزار متوجه می‌شوید مشتریِ شما چه کسی است، هر چند وقت یک بار به سایت شما سر می‌زند و به چه حوزه‌هایی علاقه‌ی بیشتری دارد.
Mixpanel: مکمل ابزار ارزیابی گوگل است.
Freshmail: ایمیل‌های اختصاصی زیبا بسازید و آن را به نشانی ایمیل مشتریان خود بفرستید.
نمونه‌های زیادی برای ایجاد و آزمایش MVP وجود دارد، اما محبوب‌ترین این ابزارها عبارت‌اند از:
Landing Page
Blog
Wizard of Oz MVP
Crowdfunding
Fake it till you make it
صفحه‌ی هدف
راحت‌ترین راه آزمایش ایده‌های‌تان استفاده از صفحات هدف است. صفحه‌ی هدف درواقع اولین صفحه‌ای است که مشتری شما از آن بازدید می‌کند. وقتی عبارت  www.google.com را تایپ می‌کنید، دقیقا با نمونه‌ای واقعی از صفحه‌ی هدف روبه‌رو هستید.

نحوه‌ی ساخت صفحات هدف

استفاده از وب‌سایت‌های رایگان ساخت صفحات هدف مثل landingi.com
معرفی مزایای محصول شما به بهترین نحو ممکن به مشتری
گزینه‌ی تماس برای سفارش را در این صفحه قرار دهید و مثلا با اخذ آدرس ایمیل مشتری، او را به‌سمت پرداخت برای سفارش محصول هدایت کنید.
روی وب‌سایت خود ترافیک بگیرید و پست‌های خود را در گروه های مختلف قرار دهید و از ابزار ارزیابی کلمات کلیدی گوگل استفاده کنید.
نتایج را ارزیابی کنید.
با بررسی و محاسبه‌ی نرخ تغییرات، میزان علاقه‌مندی مشتریان به محصول را بسنجید.
با مشتریانِ بالقوه صحبت کنید و نیا‌زهای آنان را شناسایی کنید.
وقتی از نیازهای مشتری مطمئن شدید، برای او ایمیلی بفرستید و به او این اطمینان را بدهید که به‌زودی محصول بی‌نظیری عرضه می‌کنید که مطابق با نیازهای اوست.